Kobieta celadrin w zielonej szacie

Celadrini to rasa planokrwistych, będąca potomkami elfów i eladrinów, najczęściej firre.

Celadrini wyglądają niczym złote elfy, o złoto-brązowej skórze, płomiennych, czerwonych włosach i złotych oczach. Lubią ubierać się w błyszczące, jedwabne szaty w jasnych kolorach, zdobione złotymi i srebrnymi ornamentami. Jeśli niebiańskim przodkiem był inny eladrin niż firre, to cechy wyglądu jak i preferencje ubioru mogą ulec zmianie.

Większość celadrinów to ostrożni wojownicy, którzy jeśli mogą poświęcają sporo czasu na analizowanie zachowania wrogów i wykorzystywaniu warunków terenowych oraz chętnie wykorzystują ataki z dystansu, kamuflaż i zasadzki. Preferują wykorzystywanie ognia do osłony i wycofywania się, aby zastosować po wielokroć swoje manewry do momentu aż wszyscy wrogowie padną martwi. Mają wrodzone zdolności władania ogniem, co jest dziedzictwem ich przodków. Najchętniej wykorzystywanym orężem są długi łuk, krótki łuk, rapiery i długi miecze. W walce wręcz celadrinii walczą ze śmiertelnym pięknem, niczym tancerze stosują wymyślne manewry, zabójcze dla przeciwników. Czarodzieje tych planokrwistych najczęściej stosują zaklęcia snu, ponieważ elfy i celadriny są odporne na taką magię, w przeciwieństwie do ich wrogów.

Typowy celadrin żyje w społeczeństwie złotych elfów, chociaż zdarzają się jednostki które wędrują kilka dekad zanim osiądą pośród którejś z podras elfów. Celadrini mówią niebiańskim i elfim, lecz ci który wędrują poza świątyniami (strażnicy i bardowie), najczęściej uczą się również wspólnego. Celadrinii lubią żyć w elfich społecznościach, pośród dziewiczych lasów, w świątyniach Pani Złotego Serca. Większość tych planokrwistych czci Hanali Celanil, lecz szanuje również resztę Seladrine. Podobnie do swoich elfich pobratymców, celadrinowie kochają wolność, swobodę i chaos, zachowując dobre i szlachetne intencje, dlatego najczęstszym charakterem pośród nich jest charakter chaotycznie dobry. Jako miłośnicy piękna, istoty te mają często przy sobie sporo biżuterii lub pięknych kamieni szlachetnych.

W Zapomnianych Krainach[edytuj | edytuj kod]

Celadrinowie są potomkami sojuszu elfów będących czcicielami Hanali Celanil oraz eladrinów (głównie firre) zawarte podczas orgii letniego przesilenia. Celadrinowie nie byli rzadcy w lasach Cormanthyru, lecz opuściły je po upadku Myth Dannor. Większość tych planokrwistych przeniosło się do Głębokiej Doliny albo do lasów otaczających jezioro Sember. Celadrinowie znaleźli swoje miejsce w społecznościach elfów gdzie spore znaczenie ma kościół Hanali Celanil, czyli w Evermeet i Everesce. Najczęściej mają silne związki ze środowiskiem artystycznym, rzemieślniczym lub strażniczym.

Zobacz też[edytuj | edytuj kod]

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  • Dragon Magazine #350
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.