Sferopedia
Advertisement

Boggart

Stworzenie przypomina zaniedbanego gnoma o nagim torsie. Nosi parę brudnych, skórzanych bryczesów i chodzi boso. Posiada dziko rozczochrane jasne włosy, ciemną skórę i duże oczy.

Wielu uczonych twierdzi że boggart jest niedojrzałą formą błędnego ognika i tak się wydaje. Boggart dzieli wiele najbardziej przerażających zdolności błędnego ognika i może również przybrać na krótko formę błędnego ognika. Jednak elfi mędrcy twierdzą że jest zgubną istotą baśniową która jedynie powierzchownie przypomina błędnego ognika. W przeciwieństwie do błędnego ognika, boggart nie posiada zdolności żerowania na emocjach i sieje spustoszenie u innych istot dla czystej przyjemności robienia tego.

W swojej naturalnej formie boggart mierzy około 60-80 centymetrów i waży 7 kilogramów. Dotknięcie skóry boggarta aktywuje nieszkodliwe wyładowanie elektryczne, niczym szok statyczny. W swojej formie błędnego ognika, ciało boggarta jest kulą naelektryzowanego gazu mierzy około 30 centymetrów średnicy i ważącą 45 dekagramów. Kula świeci i promienieje niczym światło latarni z kapturem (odrobinę jaśniej niż błędny ognik).

Boggarty mówią wspólnym i leśnym, chociaż posiadają magiczną zdolność która pozwala rozmawiać zacinając się z dowolnym stworzeniem które posiada język.

Źródła[]

Advertisement