FANDOM

 • VonTarkin

  Zakładki

  sty 6, 2015 przez VonTarkin

  Witajcie, Sferopedyści.

  Redagując Pro Wrestling Wiki znalazłem bardzo sympatyczny szablon, który mógłby z powodzeniem przyjąć się i u nas. Po krótkiej konsultacji z adminem otrzymałem zgodę na przekopiowanie kodu i jego zmodyfikowanie. Nie przedłużając, przechodzę do prezentacji.

  Szablon:Tabs

  Za pomocą tego szablonu można utworzyć zakładki, które przenoszą czytelnika do różnych wydzielonych sekcji artykułu. Niektóre strony na naszej wiki zawierają dużo materiału, dzięki tabsom można go ładnie podzielić. Przykładową propozycję segregacji znajdziecie na dole strony szablonu, natomiast domyślny wygląd zakładki na górze. Można oczywiście modyfikować tabsy według potrzeb; zmieniać kolor obramowania, wypełnienia etc.

  Myślę że to całkiem użyteczny do…

  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Nowe Plany Żywiołów

  mar 21, 2014 przez VonTarkin

  Buszując sobie beztrosko po necie, znalazłem pewien ciekawy temat na jednym z for dyskusyjnych. Dotyczy on alternatywnych Planów Żywiołów - czyli czegoś, co zapewne wszystkich nas interesuje :) Autor tegoż tematu, jak sam twierdzi, opiera się na Planescape, a jego projekt śmiało można wpisać w każdy setting nawiązujący do kosmologii Wielkiego Koła lub jej wariantu (takiego jak Pathfinderowa kosmologia "niezdefiniowanej liczby planów"). Być może niektórzy z Was już znają ten temat, autor sam twierdzi, że posiłkował się różnymi źródłami, w tym Wujaszkiem Gugle, tak więc nie zdziwcie się, jeśli coś zabrzmi znajomo. Nie przedłużając, przechodzę do sedna.

  Autor zwraca uwagę na to, że znane nam Plany Żywiołów oparte są na żywiołach zachodnich i n…

  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Mapa kategorii

  sty 6, 2014 przez VonTarkin

  Witam ponownie, drodzy Sferopedyści!

  Spełniając prośbę Lunara, przygotowałem stosowną mapę, która w obrazowy sposób przedstawia moje plany odnośnie porządkowania kategorii i podkategorii istot. Dzięki temu każdy z Was będzie miał wgląd w projekt i możliwość skomentowania go, wskazania niedociągnięć oraz zaproponowania własnej kategoryzacji. Tam, gdzie było to potrzebne, dodałem drobne adnotacje. Przypominam, że mój plan ma na celu przede wszystkim ułatwienie czytelnikom korzystania ze Sferopedii, jak i uczynienie jej schludniejszą i bardziej intuicyjną. Nie przedłużając dłużej, przedstawiam Wam mapę.


  Aberracje

  Gestorzy

  Śluzy

  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Witam serdecznie wszystkich sferopedystów!

  Jak być może niektórzy z Was zauważyli, ostatnio intensywnie edytuję różne kategorie i subkategorie istot. Nie będę ukrywał, że już od dłuższego czasu miałem je na celowniku i chyba nadszedł czas, bym dokonał w nich małej pierestrojki :)

  Uprzedzając Wasze obawy - nie mam zamiaru robić tutaj przysłowiowego burdelu i zasypywać Sferopedię setkami nieprzydatnych kategorii. Wręcz przeciwnie - dążyć będę do tego, by wszystko było intuicyjne i schludne. Oto moje podstawowe założenia:

  • Konsekwentne nazewnictwo kategorii (trzymanie się liczby mnogiej, wprowadzanie jej tam, gdzie potrzeba);
  • Wydzielenie nowych podkategorii dla sferowców, w szczególności dla niebian - na podobieństwo bardzo ładnego podziału czartó…
  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Zmiana czcionki

  gru 9, 2013 przez VonTarkin

  Witam wszystkich serdecznie!

  Chciałbym podzielić się z Wami dziwną anomalią, jaką zaobserwowałem. Mianowicie odkąd znajdujący się na górze ekranu pasek Wikia Polska zmienił się na świąteczny (to znaczy pojawiły się w nim śnieżynki), zmianie uległa również czcionka w artykułach - stała się jakby większa. Nie wiem, czy również zauważyliście to zjawisko, czy może tylko u mnie ono wystąpiło. Tak czy siak, na pozostałych wikiach które odwiedzam, tekst również się przekształcił. Zwykła Wikipedia wygląda normalnie, podobnie jak wszystkie fora i strony internetowe jakie przeglądam.

  Zastanawiam się, czy u Was ta zmiana czcionki również wystąpiła i czy znacie może jej przyczynę. Nie ukrywam, że artykuły pisane tak dużym tekstem wyglądają zwyczajnie br…

  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.