Advertisement

Krzyżówki między smokami chromatycznymi

Blog użytkownika

Straszny Lewiatan, który dał życie morskim wężom,

O ostrych zębach i bezwzględnych pazurach,

Ich ciała pełne trucizny miast krwi.

Dzikie bestie z ziemi i morza, co obnosiły swą chwałę

jak bogowie, przyozdobieni wspaniałością.

Postrach ogarniał każdego, kto ujrzał Lewiatana,

Od jego strasznego ciała, z którego wyłażą żmije i smoki,

I huragany, i wielkie nawałnice,

I przerażające trzęsienia ziemi,

I potworności, których nawet bogowie nie mogą pojąć.

A że świat zadrżał od poruszenia Lewiatana,

Bogowie sprawcie, by leżał spokojny w głębinach przez całą wieczność..

- Antyczna tabliczka zapisana po smoczemu, pochodzenie nieznane.

Relacje między smokami

Relacje z innymi smokami

Opisywany gatunek wobec innych gatunków:

 • Preferowane jako towarzystwo:
 • Wzajemnie życzliwe:
 • Tolerowane i akceptowane:
 • Traktowane neutralnie, z podejrzliwością:
 • Traktowane z niechęcią:
 • Znienawidzone:
 • Znienawidzone do szpiku kości i z miejsca atakowane:

Inne gatunki smoków wobec opisywanego:

 • Preferują jako towarzystwo:
 • Wzajemnie życzliwe:
 • Tolerują i akceptują:
 • Traktują neutralnie, z podejrzliwością:
 • Traktują z niechęcią:
 • Nie znoszą:
 • Nienawidzą do szpiku kości i atakują z miejsca:

Chromatyczne smoki mogą rozmnażać się między sobą. Jednak w zdecydowanej większości przypadków potomostwo jest niepłodne, jak muły. Natura i cechy potomstwa jest różna. Dla przykładu: w dwóch przypadkach gdy smok biały rozmnoży się z czarnym, smoczęta mogą wykazywać się zupełnie różną charakterystyką.

Wygląd

Kolor chromatycznej hybrydy będzie mieszanką kolorów rodziców. Na przykład, czerwony skrzyżowany z białym da różowego, a krzyżówka czarnego z białym - szarego. Nasycenie i intensywność koloru różnią się mocno wśród osobników, nawet w jednym miocie młodych. (Były opowieści o smokach cętkowanych lub prążkowanych, ale nie ma wiarygodnego potwierdzenia tych obserwacji. Najwięcej uczonych zgadza się, że wielobarwne smoki nie mogą powstać, wskazując na ludzi jako dowód - ciemnoskóry skrzyżowany z bladoskórym nie da paskowanego ani cętkowanego dziecka. Inni mędrcy oczywiście uznają to wyjaśnienie za stek bzdur.)

Co do wielkości, mieszaniec osiągnie rozmiar pośredni między swoimi rodzicami - przerośnie mniejszego, ale nie będzie tak duży jak większy rodzic. W różnicy między rozmiarami rodziców, będzie mniejszy o 10%-90% od swojego większego rodzica.

Statystyki

Hybryda smoków chromatycznych będzie miała naturalny pancerz równie mocny co gatunek jednego z jej rodziców - selekcja jest tu zupełnie losowa, tak samo jak jego siła ataku (zależnie od ciosu). Z kolei ilość punktów wytrzymałości będzie pośrednia między typowymi dla gatunków rodziców.

Broń oddechowa

Obrażenia zadawane przez zionięcie chromatycznego mieszańca będzie taka sama jak u jednego z rodziców - losowo którego. Inną kwestią jest jej rodzaj. Hybryda dziedziczy broń oddechową jednego z rodziców (80%, zatem 40% na każdego z rodziców) lub otrzymuje krzyżówkę obydwu (20%, obrażenia od dwóch energii są wtedy dzielone po połowie).

Dla przykładu, fioletowy smok (krzyżówka czerwonego z niebieskim) może zionąć chmurą płomienia, która jest tak naładowana że strzelają w niej małe błyskawice. Z kolei czarno-czerwona krzyżówka może rzygnąć korozyjną cieszą która wybucha w kontakcie z płomieniem, niczym napalm.

Czary i umiejętności

Krzyżówki smoków odziedziczą zdolność do rzucania czarów po jednym z rodziców i zdolności czaropodobne (efekty zaklęć na życzenie) po drugim. Odpowiedni rodzic musi nauczyć je posługiwania się odpowiednimi mocami.

Środowisko i zachowanie

W sprawie mieszańców, środowisko jest cechą nabytą, a nie wrodzoną. Smoczątko wybierze sobie wzorce zachowań zależnie od rodziców którzy je wychowują. Typowe jest dla hybryd opuszczać swoich rodziców 10 lat wcześniej w stosunku do czasu, gdy robią to przedstawiciele normalnych gatunków.

Krzyżówka jest przeważnie aspołeczna w takim sensie, że unika innych istot; po prostu nie szukają towarzystwa. Bardzo odmienny jest jego stosunek do parzenia się. Niektóre są aseksualne, nie interesują się tego typu aktywnością - jako że są niepłodne, uważają to za stratę czasu. Inne okazy przechodzą do ekstremalnego przeciwieństwa powyższego - poświęcają wiele ze swego czasu na znalezienie sobie partnera. Większość hybryd jednak zalega pośrodku tego, dzieląc po prostu seksualne zapędy rodzica który spędził z nimi więcej czasu.

Inteligencja też jest mocno cechą nabytą. Jej poziom jest zależny od tego, jak wychował je rodzic. Chyba, że drugi z rodziców (który nie zajmował się potomstwem) jest inteligentniejszy - wtedy jego rozwój umysłowy zatrzyma się na poziomie troskliwego rodzica. Sytuacja odwrotna też może być możliwa.

Źródła

 • Draconomicon (1990)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.