Sferopedia
Advertisement

Stare logo Sferopedii

Nowy wzorzec Pani Bólu

Dawno mnie mierziło zasłużone dziesięcioletnie logo Sferopedii, a zwłaszcza fakt, że jego twórca nie użył czcionki Planescape. Wziąłem więc najładniejszą Panią Bólu z nowych jej reprezentacji w internetach i w oparciu o nią postanowiłem zrobić w fotoszopie uproszczone cartoonowe ikonki na favicon (którego nigdy nie mieliśmy o dziwo) oraz nowe lowe. Użyłem czcionki popularnej w podręcznikach Planescape (charakterystyczne O jak krzyż celtycki).

Cartoonowo zachowałem 3-4 barwy ze skał pod spodem oraz z oblicza Pani Bólu. Kolory naniosłem na napisy w postaci krawędziowych cieni, blasku i wypełniłem wewnętrznie gradientem by światło padało na napis jak na Panią Bólu. Tło przezroczyste, trochę cieni, których i tak nie widać zbytnio na naszym tle. Kolorystyka Pani Bólu odbiega od tła Sferopedii wokół (śniedziejący mosiądz i rdza), acz pozostaje chyba zgrabny z resztą elementów, przycisków i paneli.

Jest to ten sam styl graficzny, do którego pomagał nam robić szatę jeden z helperów lata temu, a wzorował się na włoskiej stronie Planescae. Zestawienie nowych logo poniżej.

Any thoughts czy dobry kierunek?

Advertisement