Sferopedia
Advertisement

Dzień dobry piękni, ten wpis będzie miał formę reklamy. :)

Otóż po sesji chciałbym bardziej poświęcić się tworzeniu na polskich salonach (czyli to co ogólnie robi Sferopedia tłumacząc niemal nigdy nie czytane przez rodaków treści z pięknych światów fantasy w D&D, co jest niesamowitą zabawą) Świata Mroku. Założyłem już jakiś czas temu, chyba w latach licząc, Mrokopedię, którą pozostawiłem w zalążku. Chciałbym zapytać, zebrać ludzi, jeśli jest tutaj ktokolwiek kto zna i lubi Świat Mroku :) Oczywiście mowa w głównej mierze o starym WoD.

Ci którzy nie znają, również są zachęcani do spróbowania. Krótko mówiąc tam gdzie D&D był cukierkowy, mechaniczny i heroiczny, tam World of Darkness w latach 90-ych starał się być egzystencjalny, romantyczny, gotycki, mniej mechaniczny i jest krótko mówiąc naszym światem w czasach współczesnych (choć istnieją scenerie historyczne), w którym gracze wcielają się w wampiry, wilkołaki, magów, odmieńców, widma, mumie, demony itp. Całość spięta jest gotycko-punkowym klimatem, wyjątkowo wiarygodnym opisem rzeczywistości ukrywających się istot nadnaturalnych (choć od prawieków obecnych w historii, folklorze i mitach tuż obok ludzkości, w jejże cieniu).

Jak tylko skończy się proces upiększania szaty graficznej i modernizacji Sferopedii, nauczony doświadczeniem postarałbym się zmodyfikować i stworzyć piękną szatę i dla Mrokopedii, z naciskiem na stronę główną.

W chwili obecnej jedynie chciałbym wiedzieć czy miałbym kogokolwiek stąd jako zainteresowanego. Fanów Świata Mroku jest wielu, acz wikipedyści i tłumacze z zamiłowania to istna rzadkość, więc czujcie się wyjątkowi, pamiętajcie o tym. ;)

Advertisement