SFERY-Lunar SFERY-Lunar 8 maj
1

Nowe logo


Dawno mnie mierziło zasłużone dziesięcioletnie logo Sferopedii, a zwłaszcza fakt, że jego twórca nie użył czcionki Planescape. Wziąłem więc najładniejszą Panią Bólu z nowych jej reprezentacji w internetach i w oparciu o nią postanowiłem zrobić w fotoszopie uproszczone cartoonowe ikonki na favicon (którego nigdy nie mieliśmy o dziwo) oraz nowe lowe. Użyłem czcionki popularnej w podręcznikach Planescape (charakterystyczne O jak krzyż celtycki).

Cartoonowo zachowałem 3-4 barwy ze skał pod spodem oraz z oblicza Pani Bólu. Kolory naniosłem na napisy w postaci krawędziowych cieni, blasku i wypełniłem wewnętrznie gradientem by światło padało na napis jak na Panią Bólu. Tło przezroczyste, trochę cieni, których i tak nie widać zbytnio na naszym tle.…


Przeczytaj cały post
SFERY-Lunar SFERY-Lunar 17 kwi
1

Przydatne linki

Kochani, podzielę się skarbami, które zebrałem, żeby były gdyby mnie zabrakło:

  • Dragon Magazine monster index - lista wszystkich potworów z każdego Dragon Magazine. Przydatne, gdy szukamy potwora rzadkiego, wzmiankowanego dawno temu i wszyscy o nim zapomnieli.
  • lomion.de zarchiwizowana dawna strona lomion.de gdzie były wszystkie potwory wydane w podręcznikach o 2 edycji. Górny prawy róg opisu każdego potwora ma logo świata/podręcznika, w którym potwór występuje oraz numer podręcznika, po którym można go zlokalizować.
  • dragon articles - lista wszystkich artykułów do Dragon Magazine
  • Dragon Magazine'y PDF - zbiór wszystkich Dragon Magazine w pdf'ach do ściągnięcia. Oficjalnie są darmowe i udostępnione przez WotC.
  • monsters 5e - lista potworów do 5e
  • the…
Przeczytaj cały post
SFERY-Lunar SFERY-Lunar 25 lut
2

Imagemap - nowa opcja

Podkradłem z innej wiki pomysł robienia tzw. imagemap, czyli przycisków na obrazkach. Można kształt tych przycisków dowolnie ukształtować. Działa skrypt podświetlania miejsca, które najechało się myszką.

Działa to jak mapa Torilu na FR Wikia: https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Toril/Imagemap

Nasz szablon jest tu https://sfery.fandom.com/wiki/Szablon:Toril. Obecnie nie działa na nim funkcja "podświetlania", bo nie jest zaakceptowana przez adminów Fandom Wiki, ale jak się włączy "tryb testowy" to śmiga.

Na obrazku po prawej pokazuję wariant kolorystyczny z FR Wikia - podświetlanie czerwone oraz moją propozycję beżowo-popielatego podświetlania. Jaki kolor byłby dobry dla naszej wiki? Kolor jaki wybierzemy, będzie na wszystkich mapach podświe…

Przeczytaj cały post
SFERY-Lunar SFERY-Lunar 21 lip 2016
1

Piwo

Grając w World of Warcraft, konkretniej kontent z zakresu dodatku Mists of Pandaria, nietrudno odkryć żywiołaki piwa (alementals). Jest to jedna z niewielu rzeczy, których chyba nie idzie znaleźć odpowiednika czy inspiracji w D&D (o dziwo, a może się mylę?).

Wiem, że istnieje Book of Erotic Fantasy i wiele przewodników kuchennych, ale czy jest jakiś przewodnik alkoholowy po D&D? Na pewno ma bestiariusz i tam być może znaleźlibyśmy żywiołaki piwa? :> A jak i piwa to pewnie i innych płynów. Oczyma wyobraźni widzę piołunołaka, wokół którego rozchodzi się intensywna aura duszących ziół.

Przeczytaj cały post
SFERY-Lunar SFERY-Lunar 14 wrz 2014
3

Mrokopedia

Dzień dobry piękni, ten wpis będzie miał formę reklamy. :)

Otóż po sesji chciałbym bardziej poświęcić się tworzeniu na polskich salonach (czyli to co ogólnie robi Sferopedia tłumacząc niemal nigdy nie czytane przez rodaków treści z pięknych światów fantasy w D&D, co jest niesamowitą zabawą) Świata Mroku. Założyłem już jakiś czas temu, chyba w latach licząc, Mrokopedię, którą pozostawiłem w zalążku. Chciałbym zapytać, zebrać ludzi, jeśli jest tutaj ktokolwiek kto zna i lubi Świat Mroku :) Oczywiście mowa w głównej mierze o starym WoD.

Ci którzy nie znają, również są zachęcani do spróbowania. Krótko mówiąc tam gdzie D&D był cukierkowy, mechaniczny i heroiczny, tam World of Darkness w latach 90-ych starał się być egzystencjalny, romantyczny, go…

Przeczytaj cały post

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.