Sferopedia
Advertisement
Logo

Uwaga! Ten artykuł jest pracą autorską, nie posiadającą oficjalnych źródeł!

Sferopedia jest wolną encyklopedią, która udostępnia możliwość zamieszczania swojej własnej wizji wieloświata, takich jak alternatywne rozwiązania, bohaterowie niezależni i tym podobne. Hasła mogą zawierać odnośniki do innych artykułów Sferopedii, lecz pozostają źródłami nieoficjalnymi, do których nie ma odnośników w reszcie haseł. W dodatku każdy artykuł musi zostać zapisany do kategorii Autorskie.


Snallygaster-Contributed-dragondistillery-com

Snallygaster

Snallygaster to potworne stworzenie z Odległej Dziedziny, które łączy w sobie cechy ogromnego ptaka i gada. Snallygaster poza skrzydłami wydaje się nie posiadać piór, próżno szukać na nim również łusek - zamiast tego ma gładką, gumowatą skórę. Najbardziej nietypowymi cechami tego stworzenia jest długi ogon, jedno oko oraz koszmarne macki, które w trakcie polowań potrafi wysuwać ze swojego dzioba by wysysać krew rannych ofiar. Ich skóra nieustannie wydziela silną truciznę. Snallygaster porusza się błyskawicznie i całkowicie bezgłośnie oraz posiada silny zmysł węchu, który pozwala mu wykrywać ofiary z daleka. W starciu używa przerażających pisków, które mogą sparaliżować ofiarę. Snallygastery zakładają gniazda w opuszczonych budynkach i jaskiniach.

Uwagi od autora[]

2545f598a3c172a2de02fa8920d248bc

Snallygaster z systemu Pathfinder

Mimo że stworzenie jest już opisane w mitologii oraz w systemie Pathfinder, postanowiłem stworzyć własny opis bez opierania się szczególnie na niczym. Możliwe są dalsze zmiany w oparciu o inne źródła.

Linki zewnętrzne[]

Advertisement