Merlin wszech Merlin wszech 2 paź
0

Przenosiny

Hej, jak pewnie zauważyliście wikia była przenoszona na nowy system, co spowodowało sporo błędów - zmiany zostały cofnięte ale wkrótce prawdopodobnie będzie kolejna próba. Przy okazji odkryłem jak włączyć komentarze pod artykułami, do czego korzystania zachęcam--Merlin wszech (dyskusja) 02:23, paź 2, 2020 (UTC)

Przeczytaj cały post
Merlin wszech Merlin wszech 27 wrz
0

Artykuły

Hej, chciałem stworzyć ankietę jakie artykuły będą tu na tej stronie najbardziej pożądane - niestety nie potrafię tego ogarnąć ale doszedłem do wniosku że największy sens mają tu artykuły związane z Forgotten Realms i 5e, ew. najpopularniejszymi zagadnieniami z innych światów. W ten sposób będzie można utrzymać popularność wikii, być może ściągnąć nowych autorów, bo na razie ich brakuje Jeśli się nie zgadzacie jestem otwarty na nowe propozycje--Merlin wszech (dyskusja) 09:05, wrz 27, 2020 (UTC)

Przeczytaj cały post
Merlin wszech Merlin wszech 31 gru 2019
4

Tłumaczenia

Cześć, korzystając z wyjścia nowej edycji chciałbym wyjaśnić sprawę obecnych tłumaczeń - o ile świeży materiał może wiele wnieść to raczej nigdy nie zaakceptuję pozostawienia słówek Shadowfell czy Underdark/Feywild które kłócą się z całą resztą póki używamy języka polskiego. Dalej pojawiają się terminy typu łupieżca umysłu czy sukub, które mam wrażenie że były pisane pod fanów gier komputerowych, by jak najbardziej uprościć choć są powszechniejsze w innej formie i też narzuca to pewien styl. Jest za to np. diabelstwo które fanowsko było tu nawet użyte, z kolei strachun do mnie nie przemawia. Ogólnie jestem za tym by trzymać się tego co wyszło w 3 edycji z możliwymi poprawkami, a słownictwa z 5 tam gdzie nic wcześniej nie było ruszone - na …

Przeczytaj cały post
Merlin wszech Merlin wszech 24 gru 2011
2

Inspiracje do Planescape cz.3

Hellboy Bastion Straconych Dusz Władca Żelaznej Fortecy Księga Planów Bestiariusze

Przeczytaj cały post
Merlin wszech Merlin wszech 30 paź 2011
1

Inspiracje do Planescape cz.2

3.5 Fiendish Codex Planar Handbook Complete Scounduel Expedition to the Demonweb Pits

4.0 Demonomicon Plane Below Plane Above

Przeczytaj cały post

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.