FANDOM


 • SFERY-Lunar

  Nowe logo

  maj 8, 2020 przez SFERY-Lunar


  Dawno mnie mierziło zasłużone dziesięcioletnie logo Sferopedii, a zwłaszcza fakt, że jego twórca nie użył czcionki Planescape. Wziąłem więc najładniejszą Panią Bólu z nowych jej reprezentacji w internetach i w oparciu o nią postanowiłem zrobić w fotoszopie uproszczone cartoonowe ikonki na favicon (którego nigdy nie mieliśmy o dziwo) oraz nowe lowe. Użyłem czcionki popularnej w podręcznikach Planescape (charakterystyczne O jak krzyż celtycki).

  Cartoonowo zachowałem 3-4 barwy ze skał pod spodem oraz z oblicza Pani Bólu. Kolory naniosłem na napisy w postaci krawędziowych cieni, blasku i wypełniłem wewnętrznie gradientem by światło padało na napis jak na Panią Bólu. Tło przezroczyste, trochę cieni, których i tak nie widać zbytnio na naszym tle.…


  Czytaj całość >
 • Tydeus 2000

  Straszny Lewiatan, który dał życie morskim wężom,

  O ostrych zębach i bezwzględnych pazurach,

  Ich ciała pełne trucizny miast krwi.

  Dzikie bestie z ziemi i morza, co obnosiły swą chwałę

  jak bogowie, przyozdobieni wspaniałością.

  Postrach ogarniał każdego, kto ujrzał Lewiatana,

  Od jego strasznego ciała, z którego wyłażą żmije i smoki,

  I huragany, i wielkie nawałnice,

  I przerażające trzęsienia ziemi,

  I potworności, których nawet bogowie nie mogą pojąć.

  A że świat zadrżał od poruszenia Lewiatana,

  Bogowie sprawcie, by leżał spokojny w głębinach przez całą wieczność..

  - Antyczna tabliczka zapisana po smoczemu, pochodzenie nieznane.

  Chromatyczne smoki mogą rozmnażać się między sobą. Jednak w zdecydowanej większości przypadków potomostwo jest niepłodne, jak muły…

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Przydatne linki

  kwi 17, 2020 przez SFERY-Lunar

  Kochani, podzielę się skarbami, które zebrałem, żeby były gdyby mnie zabrakło:

  • Dragon Magazine monster index - lista wszystkich potworów z każdego Dragon Magazine. Przydatne, gdy szukamy potwora rzadkiego, wzmiankowanego dawno temu i wszyscy o nim zapomnieli.
  • lomion.de zarchiwizowana dawna strona lomion.de gdzie były wszystkie potwory wydane w podręcznikach o 2 edycji. Górny prawy róg opisu każdego potwora ma logo świata/podręcznika, w którym potwór występuje oraz numer podręcznika, po którym można go zlokalizować.
  • dragon articles - lista wszystkich artykułów do Dragon Magazine
  • Dragon Magazine'y PDF - zbiór wszystkich Dragon Magazine w pdf'ach do ściągnięcia. Oficjalnie są darmowe i udostępnione przez WotC.
  • monsters 5e - lista potworów do 5e
  • the…
  Czytaj całość >
 • Tydeus 2000

  Pierwotny kolos

  kwi 3, 2020 przez Tydeus 2000

  Pierwotny kolos (ang. primordial colossus) to naturalny konstrukt o neutralnym charakterze.

  "Samotna góra, niezwykle ukształtowana niczym człowiek, piętrzy się tam gdzie nie powinno być żadnego wzniesienia. Wtedy zaczyna się ruszać."


  Pierwotny kolos jest ponad 90-cio metrową kreaturą zbudowaną z krwi i ciała świata, z czystych żywiołów i minerałów, ożywioną przez siły wykraczające ponad ludzkie zrozumienie. Jego oczy lśnią jak klejnot i ogień, lub jak potoki wody, zaś podmuchy powietrza omiatają jego wysoką postać.

  Tytaniczne nawet ponad opisanie, pierwotne kolosy są masywnymi konstruktami i łatwo klasują się jako jedne z największych ruchomych bytów na świecie. Te istoty nie mają uniwersalnej formy, chociaż większość objawia się na podobieństw…


  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Imagemap - nowa opcja

  lut 25, 2020 przez SFERY-Lunar

  Podkradłem z innej wiki pomysł robienia tzw. imagemap, czyli przycisków na obrazkach. Można kształt tych przycisków dowolnie ukształtować. Działa skrypt podświetlania miejsca, które najechało się myszką.

  Działa to jak mapa Torilu na FR Wikia: https://forgottenrealms.fandom.com/wiki/Toril/Imagemap

  Nasz szablon jest tu https://sfery.fandom.com/wiki/Szablon:Toril. Obecnie nie działa na nim funkcja "podświetlania", bo nie jest zaakceptowana przez adminów Fandom Wiki, ale jak się włączy "tryb testowy" to śmiga.

  Na obrazku po prawej pokazuję wariant kolorystyczny z FR Wikia - podświetlanie czerwone oraz moją propozycję beżowo-popielatego podświetlania. Jaki kolor byłby dobry dla naszej wiki? Kolor jaki wybierzemy, będzie na wszystkich mapach podświe…

  Czytaj całość >
 • Merlin wszech

  Tłumaczenia

  gru 31, 2019 przez Merlin wszech

  Cześć, korzystając z wyjścia nowej edycji chciałbym wyjaśnić sprawę obecnych tłumaczeń - o ile świeży materiał może wiele wnieść to raczej nigdy nie zaakceptuję pozostawienia słówek Shadowfell czy Underdark/Feywild które kłócą się z całą resztą póki używamy języka polskiego. Dalej pojawiają się terminy typu łupieżca umysłu czy sukub, które mam wrażenie że były pisane pod fanów gier komputerowych, by jak najbardziej uprościć choć są powszechniejsze w innej formie i też narzuca to pewien styl. Jest za to np. diabelstwo które fanowsko było tu nawet użyte, z kolei strachun do mnie nie przemawia. Ogólnie jestem za tym by trzymać się tego co wyszło w 3 edycji z możliwymi poprawkami, a słownictwa z 5 tam gdzie nic wcześniej nie było ruszone - na …

  Czytaj całość >
 • Exalot

  Roleplay

  lis 26, 2017 przez Exalot

  Dzień dobry

  Właśnie dnia 26.11.2017 Na discordzie wraz z moją ekipą stworzyłem server RolePlay w stylu smoków.

  Poszukujemy Graczy bo tak trochę pusto i samotnie się czujemy :\

  Nie wiem gdzie taki post wstawić więc zrobiłem tutaj .

  Server nazywa się Dragon Land

  Chętnych proszę o napisanie pod postem.

  Czytaj całość >
 • Rekinado

  W sierpniu wysłałem zaproszenie do współpracy  do kilku najaktywniejszych użytkowników tej wiki. Po jakimś czasie otrzymałem odpowiedz użytkownika/czki SFERY-Lunar .

  Jeżeli macie jakieś pytania co do warunków współpracy lub oczekiwania-piszcie a wszystko obgadamy. 

  Czytaj całość >
 • Desz22

  siemka

  lip 26, 2016 przez Desz22

  Siemaneczko 

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Piwo

  lip 21, 2016 przez SFERY-Lunar

  Grając w World of Warcraft, konkretniej kontent z zakresu dodatku Mists of Pandaria, nietrudno odkryć żywiołaki piwa (alementals). Jest to jedna z niewielu rzeczy, których chyba nie idzie znaleźć odpowiednika czy inspiracji w D&D (o dziwo, a może się mylę?).

  Wiem, że istnieje Book of Erotic Fantasy i wiele przewodników kuchennych, ale czy jest jakiś przewodnik alkoholowy po D&D? Na pewno ma bestiariusz i tam być może znaleźlibyśmy żywiołaki piwa? :> A jak i piwa to pewnie i innych płynów. Oczyma wyobraźni widzę piołunołaka, wokół którego rozchodzi się intensywna aura duszących ziół.

  Czytaj całość >
 • ManagedFaun2041

  Interesuje sie potworami

  Czytaj całość >
 • Nanaki

  Pomoc na wiki

  lis 3, 2015 przez Nanaki

  Hej wszystkim!

  Kiedyś już coś takiego było, ale nadeszła pora na kolejną edycję ;)

  Potrzebujecie z czymś pomocy na wiki? Jakieś sprawy techniczne jak pomoc z szablonami czy rozszerzeniami (np: z przenośnymi infoboksami) albo jakieś zadanie dla bota? Może po prostu poszukujecie odpowiedzi na jakieś pytanie dotyczące MediaWiki? Piszcie śmiało, po to tutaj jestem :)

  Nanaki 16:43, lis 3, 2015 (UTC)

  Czytaj całość >
 • Estern

  Poszukuje Quest Writer'a

  lip 18, 2015 przez Estern

  Witam wszystkich,

  Nazywam się Ernest Błaż. Pochodzę z woj. łódzkiego. Mam 18 lat. Razem z grupą moich kolegów stworzyliśmy projekt - Amazja. Amazja jest to gra MMORPG. Jak widać na stronie brakuje jeszcze kilku elementów (głównie grafiki) J Szukamy ludzi z pasją, którzy wierzą, iż mogą „góry przenosić” i mają odwagę to robić z wizją i umiejętnościami. W obecnej chwili szukamy głównie quest writer'ów, a także grafików.

  Osoba chętna na stanowisko quest writer'a miałaby wpływ na fabułę, dostępne lokalizacje, a nawet na nazwę gry. Głównym zadaniem byłoby pisanie questów głównych jak i pobocznych. Fabuła może opierać się na tematyce sferopedii.

  Na tym etapie będzie to współpraca bezpłatna, ale kiedy gra zacznie przynosić zyski to oczywiście pieniąż…

  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Zakładki

  sty 6, 2015 przez VonTarkin

  Witajcie, Sferopedyści.

  Redagując Pro Wrestling Wiki znalazłem bardzo sympatyczny szablon, który mógłby z powodzeniem przyjąć się i u nas. Po krótkiej konsultacji z adminem otrzymałem zgodę na przekopiowanie kodu i jego zmodyfikowanie. Nie przedłużając, przechodzę do prezentacji.

  Szablon:Tabs

  Za pomocą tego szablonu można utworzyć zakładki, które przenoszą czytelnika do różnych wydzielonych sekcji artykułu. Niektóre strony na naszej wiki zawierają dużo materiału, dzięki tabsom można go ładnie podzielić. Przykładową propozycję segregacji znajdziecie na dole strony szablonu, natomiast domyślny wygląd zakładki na górze. Można oczywiście modyfikować tabsy według potrzeb; zmieniać kolor obramowania, wypełnienia etc.

  Myślę że to całkiem użyteczny do…

  Czytaj całość >
 • Vuh

  Pomoc na wiki

  gru 15, 2014 przez Vuh

  Cześć wszystkim,

  Jako helperzy odwiedzamy często różne wiki i pytamy się, czy nie potrzebna jest czasem pomoc na nich. :)

  Tym razem trafiłem do was, także czy potrzebujecie z czymś pomocy? Na przykład z obsługą bota, projektowaniem wiki lub może macie jakieś pytania? Z chęcią pomogę ze wszystkim z czym macie problem.

  Czytaj całość >
 • Rekinado

  Rpg-uporządkowanie wikia

  paź 24, 2014 przez Rekinado

  Może by się tak dogadać w kwesti wikia o grach fabularnych??

  Ze względu na budowę wiki ,,stołowe gry role play oraz gry komputerowe są wpisywane do tej samej kategori.

  Cały mechanizm  wsadza nas między parę milionów fanów np.league of legends co z role play ma mało wspólnego....

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Mrokopedia

  wrz 14, 2014 przez SFERY-Lunar

  Dzień dobry piękni, ten wpis będzie miał formę reklamy. :)

  Otóż po sesji chciałbym bardziej poświęcić się tworzeniu na polskich salonach (czyli to co ogólnie robi Sferopedia tłumacząc niemal nigdy nie czytane przez rodaków treści z pięknych światów fantasy w D&D, co jest niesamowitą zabawą) Świata Mroku. Założyłem już jakiś czas temu, chyba w latach licząc, Mrokopedię, którą pozostawiłem w zalążku. Chciałbym zapytać, zebrać ludzi, jeśli jest tutaj ktokolwiek kto zna i lubi Świat Mroku :) Oczywiście mowa w głównej mierze o starym WoD.

  Ci którzy nie znają, również są zachęcani do spróbowania. Krótko mówiąc tam gdzie D&D był cukierkowy, mechaniczny i heroiczny, tam World of Darkness w latach 90-ych starał się być egzystencjalny, romantyczny, go…

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Miśki. Coraz częściej łapię się na myśli, że Sferopedia powinna mieć jaśniejszą szatę graficzną. Tzn. ciemny druk na jasnym tle. Bardzo niewiele wikipedii o specyficznej i przyjemnej dla oka grafice utrzymuje ciemne tło. A jeśli już utrzymują białe napisy to tło jest w miarę jasne. Przykładem jest wiki o serii gier C&C. Z ciemniejszych wiki przychodzą mi na myśl te o światach Blizzarda: Diablo, WowWiki oraz Starcraft wiki.

  Gdybyśmy tworzyli wikipedię dla jednej tylko linii fabularnej, sprawa byłaby nieco prostsza. Na przykład każdy jest w stanie sobie przywołać beżowawą estetykę Zapomnianych Krain (i angielska FR wiki otrzymuje wyjątkowo jasne - białe - tło, ale równoważy je beżowatymi elementami, tłem, brązem).

  Już dawno zdawałem sobie spra…

  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Nowe Plany Żywiołów

  mar 21, 2014 przez VonTarkin

  Buszując sobie beztrosko po necie, znalazłem pewien ciekawy temat na jednym z for dyskusyjnych. Dotyczy on alternatywnych Planów Żywiołów - czyli czegoś, co zapewne wszystkich nas interesuje :) Autor tegoż tematu, jak sam twierdzi, opiera się na Planescape, a jego projekt śmiało można wpisać w każdy setting nawiązujący do kosmologii Wielkiego Koła lub jej wariantu (takiego jak Pathfinderowa kosmologia "niezdefiniowanej liczby planów"). Być może niektórzy z Was już znają ten temat, autor sam twierdzi, że posiłkował się różnymi źródłami, w tym Wujaszkiem Gugle, tak więc nie zdziwcie się, jeśli coś zabrzmi znajomo. Nie przedłużając, przechodzę do sedna.

  Autor zwraca uwagę na to, że znane nam Plany Żywiołów oparte są na żywiołach zachodnich i n…

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Nowy semestr

  lut 24, 2014 przez SFERY-Lunar

  Jakby co, moi kochani, to regularnie zaglądam, biorę udział w dyskusjach, lecz moje pisarstwo spadnie nieco. Ostrzegam, także się nie martwić, że coś umarło po tych miesiącach ożywienia. Zostałem inż. budownictwa, zaczęły mi się mgr... z dość grubej rury. Póki nie ustabilizuję życia i nie ogarnę nowej rzeczywistości to mój udział tutaj jest mocno ograniczony. Jak zwykle moim priorytetem pozostają plany wewnętrzne, lecz dokończyć muszę Dikeszę, może okazjonalnie pojedyncze karty Tarokka się popojawiają.. planów materialnych na ogół nie ruszam (chyba że to mnie poruszy do głębi jakaś kraina). Najbardziej oczywiście miłuję Zakharę i zdecydowanie muszę zmienić kształt artykułu (brak uwzględnienia krain geograficznych, bo podr. główny jest bard…

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Strona z obrazkami

  sty 17, 2014 przez SFERY-Lunar

  Odkryłem nową stronę w j. włoskim o Planescape. Bardzo grzecznie zbierają grafiki i choć większość mamy to z części nie zdawałem sobie sprawy! Czerpać :) http://uo-planescape.wikidot.com/quartiere-basso

  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Mapa kategorii

  sty 6, 2014 przez VonTarkin

  Witam ponownie, drodzy Sferopedyści!

  Spełniając prośbę Lunara, przygotowałem stosowną mapę, która w obrazowy sposób przedstawia moje plany odnośnie porządkowania kategorii i podkategorii istot. Dzięki temu każdy z Was będzie miał wgląd w projekt i możliwość skomentowania go, wskazania niedociągnięć oraz zaproponowania własnej kategoryzacji. Tam, gdzie było to potrzebne, dodałem drobne adnotacje. Przypominam, że mój plan ma na celu przede wszystkim ułatwienie czytelnikom korzystania ze Sferopedii, jak i uczynienie jej schludniejszą i bardziej intuicyjną. Nie przedłużając dłużej, przedstawiam Wam mapę.


  Aberracje

  Gestorzy

  Śluzy

  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Witam serdecznie wszystkich sferopedystów!

  Jak być może niektórzy z Was zauważyli, ostatnio intensywnie edytuję różne kategorie i subkategorie istot. Nie będę ukrywał, że już od dłuższego czasu miałem je na celowniku i chyba nadszedł czas, bym dokonał w nich małej pierestrojki :)

  Uprzedzając Wasze obawy - nie mam zamiaru robić tutaj przysłowiowego burdelu i zasypywać Sferopedię setkami nieprzydatnych kategorii. Wręcz przeciwnie - dążyć będę do tego, by wszystko było intuicyjne i schludne. Oto moje podstawowe założenia:

  • Konsekwentne nazewnictwo kategorii (trzymanie się liczby mnogiej, wprowadzanie jej tam, gdzie potrzeba);
  • Wydzielenie nowych podkategorii dla sferowców, w szczególności dla niebian - na podobieństwo bardzo ładnego podziału czartó…
  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Święta

  gru 21, 2013 przez SFERY-Lunar

  Praca dyplomowa oddana, Lunar nie ma co robić. Mały świąteczny skromny powrót i machnięcie smoczka, którego nikt nie rusza - nowe treści o Sigil

  Czytaj całość >
 • VonTarkin

  Zmiana czcionki

  gru 9, 2013 przez VonTarkin

  Witam wszystkich serdecznie!

  Chciałbym podzielić się z Wami dziwną anomalią, jaką zaobserwowałem. Mianowicie odkąd znajdujący się na górze ekranu pasek Wikia Polska zmienił się na świąteczny (to znaczy pojawiły się w nim śnieżynki), zmianie uległa również czcionka w artykułach - stała się jakby większa. Nie wiem, czy również zauważyliście to zjawisko, czy może tylko u mnie ono wystąpiło. Tak czy siak, na pozostałych wikiach które odwiedzam, tekst również się przekształcił. Zwykła Wikipedia wygląda normalnie, podobnie jak wszystkie fora i strony internetowe jakie przeglądam.

  Zastanawiam się, czy u Was ta zmiana czcionki również wystąpiła i czy znacie może jej przyczynę. Nie ukrywam, że artykuły pisane tak dużym tekstem wyglądają zwyczajnie br…

  Czytaj całość >
 • BartekChom

  Istoty według wyglądu

  lis 23, 2013 przez BartekChom

  Wziąłem się za klasyfikację istot według wyglądu czy raczej budowy, niezależnie od mechanicznych/ontologicznych typów. Nie spodobała się użytkownikom Merlin wszech i VonTarkin, a zależy mi na niej, zwłaszcza że trochę się przy niej napracowałem. Dlatego zgodnie z radą piszę na blogu i proszę o opinie.

  Kategorie przede wszystkim zastępują "zobacz też", które trudno byłoby utrzymać w porządku, i powodują, że automatyczne "zobacz też" pokazuje naprawdę podobne istoty.

  Wyszły mi na razie takie kategorie:

  • Kategoria:Centauroidy‎ - mają cztery lub więcej nóg, a z przodu korpus z rękami
  • Kategoria:Humanoidy (wygląd)‎
   • Humanoidalna budowa to dla mnie kategoria porównywalna z np. kotowatymi, chociaż faktycznie może objąć znaczną część istot. Można by je p…
  Czytaj całość >
 • RuthlessChimpanzee

  Witojcie!

  Piszę do Was, bo planuję (za wiedzą i zgodą Lunara) zmienić wygląd tej wiki - głównie to powtarzalne czerwone tło... eee... w tle i ciemnoszare... eee... tło za tekstem, a także szablony na stronie głównej (i w ogóle jej układ i treść) na bardziej pasujące do Tormenta jako takiego. Ponieważ bezpośrednio się na tej wiki nie udzielam, to byłoby raczej nie w porządku ingerować w tak znaczny sposób bez Waszego udziału. Stąd ten wątek, byście mogli pisać swoje wizje, opinie, propozycje, skargi i oceny nt. różnych moich działań - dopiero planowanych lub już podjętych.


  Czytaj całość >
 • Adamsadam2

  Jak wam się podoba?

  lip 11, 2013 przez Adamsadam2

  Pokusiłem, jakoś tak natchniony przeglądaniem strony, o narysowanie swojej wizji najemnika, gwardzisty czy czegoś takiego z frakcji Straż Zagłady. Co myślicie o tym?

  • http://adamsadam2.deviantart.com/art/Planescape-Doomguard-384399845
  Czytaj całość >
 • Misiek1997

  Oburzająca ignorancja

  cze 16, 2013 przez Misiek1997

  Muszę to ze smutkiem stwierdzić - niektórzy Wikipedyści są straszliwymi ignorantami. Zobaczcie tylko, jak potraktowali mój dodany tam artykuł o Mechanusie:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Poczekalnia/artyku%C5%82y/2013:06:11:Mechanus. To, co tam napisałem, określili jako bełkot, a w dodatku byli kompletnie głusi na takie argumenty, jak istnienie stron o Planescape na angielskiej  (i nie tylko) Wikipedii. Czy możecie się za mną wstawić?

  Czytaj całość >
 • Machal1

  DarkSun - akcja

  mar 28, 2013 przez Machal1

  Witam.

  Ostatni czasy robiłem dużo tekstów dla sferopedii jako gość, ponieważ zapomniałem hasła a miałem już ww. przygotowane. To jednak nieważne. Ważne jest to, że dorwałem się do kilku podręczników do DS-a (różnych edycji) i planuję zrobić zmasowaną aktualizację wielu elementów od tego pochodzących. Mam nadzieję, że ludzie się nie wkurzą na to, że będzie nawałnica artykułów, ale...

  Tak czy siak - witajcie z powrotem!

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Bieganie po lekarzach, plamka na oku oraz brak internetu znacznie odcinały Lunara od roboty, ale wreszcie są obiecywane chyba od roku szabloniki, wersja pierwsza :) Nie wszystkie loga były "png" a niektórych nie przerobiłem jeszcze, jednak wzorem WoWwiki (gdzie podobnych oznaczeń z logami kolejnych gier/dodatków do Warcrafta czy WoWa, używają by zaznaczyć co z jakiej części pochodzi i jak się rozwijała historia danego hasła) zrobiłem coś na wzór takiego oznacznika. Te szablony można wciskać w tekst, tak jak na zwykłej wikipedii pojawia się np. oznacznik "Dalej są spoilery". Tutaj możemy oznaczyć "Dalej są informacje z Planescape/Ravenloft/Greyhawk" (np. artykuł historii Vecny przychodzi mi jako pierwszy do głowy). Można np. opisać planetę …

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Dane do Sigil

  sty 29, 2013 przez SFERY-Lunar

  Na Planewalkerze zrobili listę npców z Planescape. Świetne narzędzie, w postaci excela.

  Do tego pełna lista lokacji.

  Oraz odnowiona mapa Sigil zachowująca pierwotną estetykę pierwszej mapy (znanej jedynie z paskudnych skanów).

  Do tego dla poszukiwaczy grafik, podzielić się chcę skanami oryginalnej karcianki z Planescape Blood Wars Card Game, ilustracje wykonywane przez tego samego grafika. Co prawda nie wszystkie są (rzadkość i wartość niemal kolekcjonerska, mhm), jednakże wciąż daje to źródło pięknych grafik (jak choćby nefrytowy pałac z mechanusa i modrona w chińskiej czapeczce ;p )

  Czytaj całość >
 • SFERY-Lunar

  Wrzesień incoming

  sie 27, 2012 przez SFERY-Lunar

  Ja pierdziule. Kompleks żywiołak prawie ruszony, kompleks yugoloth ruszony bardzo. Wrześniowa kampania za pasem. :<

  Czytaj całość >
 • Mateusz Smyk

  dAS

  lip 23, 2012 przez Mateusz Smyk

  dAS

  Czytaj całość >
 • Mateusz Smyk

  bgds

  lip 23, 2012 przez Mateusz Smyk

  sav

  Czytaj całość >
 • Mateusz Smyk

  dsf

  lip 23, 2012 przez Mateusz Smyk

  sf

  Czytaj całość >
 • Mateusz Smyk

  coś takiego

  lip 23, 2012 przez Mateusz Smyk

  coś takiego

  Czytaj całość >
 • Mateusz Smyk

  Jestem nowy

  lip 23, 2012 przez Mateusz Smyk

  Siema

  Czytaj całość >
 • Merlin wszech

  Hellboy Bastion Straconych Dusz Władca Żelaznej Fortecy Księga Planów Bestiariusze

  Czytaj całość >
 • Merlin wszech

  3.5 Fiendish Codex Planar Handbook Complete Scounduel Expedition to the Demonweb Pits

  4.0 Demonomicon Plane Below Plane Above

  Czytaj całość >
 • Merlin wszech

  Autostopem przez Galaktykę Terry Pretchett H.P Lovecraft Wolsung

  Czytaj całość >
 • Merlin wszech

  Powrot

  wrz 6, 2011 przez Merlin wszech

  Powracam z nowa energią. Rywalizację punktową czas zacząc!

  Czytaj całość >
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.