FANDOM


BastionStraconychDusz

Bastionu Straconych Dusz okładka

W przygodzie tej bohaterowie stają przed problemem dzieci, które rodzą się bez dusz. Przygoda przeznaczona na bohaterów o minimum 12 poziomie doświadczenia.

SPOILER Edytuj

Ashardalon zestarzał się i zaczął tracić na siłach. Szukał sposobu odnowienia swoich sił i uchronienia się przed śmiercią. Przez to, że wczepił sobie serce potężnego Balora zamknął sobie inne standardowe ścieżki szukania nieśmiertelności. Znalazł jednak w pewnym miejscu fragment artefaktu Totemu dusz, dzięki któremu mógł się wedrzeć do Bastionu nienarodzonych dusz. Wszedł tam wraz ze swoimi półsmoczymi dziećmi i zaczął się żywić duszami nienarodzonych. Tym działaniem spowodował rodzenie się dzieci bez dusz w całym multiwersum. Równocześnie jednak wyjawił w ten sposób fakt, że jeszcze żyje.

Jedna z osobowości Demogorgona znajduje sposób, aby pozbyć się tej drugiej. Musi zdobyć demoniczne serce legendarnego smoka Ashardalona. W tym celu wysyła do Planu materialnego swoją agentkę Cathezar, która ma pojmać potomka świętej druidki Dydd. To ona niemalże zabiła smoka w odległej przeszłości, a według pogłosek potomek powinien móc zabić tego półsmoka-półdemona. Za nią podąża agent drugiej osobowości, Slaad Nnynd.

Gracze regularnie będą walczyć z Cathezarą, zaś Nnynd będzie dążył do współpracy. Ten drugi początkowo nie będzie wiedział o co chodzi Cathezarze. Gracze będą szukać powodu rodzenia się dzieci bez dusz w Kościele żywiołów. Stamtąd zostaną skierowani do Bastionu. Aby tam się dostać najpierw muszą znaleźć fragment Totemu dusz. Najpewniejszy miejscem ulokowania jest więzienie Desayeusa.

Po zdobyciu tego artefaktu i dostaniu się do Bastionu będą musieli gracze zmierzyć się z siłami interwencyjnymi, lokalnymi bestiami oraz dziećmi Ashardalona. Na samym końcu natrafiają na smoka. Mogą z nim iść na współpracę (co powinno przynieść w przyszłości graczom konfrontację z innymi bogami, z powodu złamania Zakazu nienarodzonych) lub z nim walczyć. Po śmierci smoka z jego ciała wychodzi Balor, od którego gad zabrał serce - Ammet Pożeracz Dusz. Ten może uznać graczy za niebezpieczeństwa dla swego istnienia i ich zaatakować. Po oczyszczeniu i wyjściu z Bastionu bohaterowie graczy zostają prawdziwymi herosami, o których bardowie będą śpiewać po wieki.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.