Bard

Bard to klasa podstawowa posiadająca uniwersalne, choć słabe zdolności. Bardzi potrafią zbierać wieści, wyśpiewywać pomocne pieśni i rzucać słabe czary.

Epicki bard[edytuj | edytuj kod]

Muzyka epickiego barda porusza serca najokrutniejszego stwora i wzbudzi w sprzymierzeńcach niezwykłą moc i odwagę.

Planarny bard[edytuj | edytuj kod]

Niektórzy utrzymują, że jeśli ktoś byłby w stanie to zobaczyć, to świat objawiłby mu się jako symfonia nieziemskiej muzyki w której każdy element wieloświata gra swoją rolę w spektaklu rzeczywistości. Dla niektórych bardów ta idea jest prawdą. Jeśli pozwolą opaść zasłonie z oczu, widzą fundamentalną uwerturę muzyczną, która łączy i spaja wszystkie poziomy rzeczywistości. Dzięki tej wiedzy zyskują umiejętności aby dodać własne nuty do melodii światów. Zdolność ta mija się z tradycyjną definicją rzucania zaklęć i wpływa bezpośrednio na osnowę rzeczywistości

Początkowo bard poprzez swoją muzykę lub poezję jest w stanie natchnąć siebie i swoich towarzyszy inspiracją która chroni ich od niekorzystnych oddziaływań danego planu na charakter śmiertelników. Atmosfera panująca na planach może niekorzystnie wpływać na śmiałków, szczególnie tych którzy są przeciwnego charakteru niż ten, który reprezentuje plan, właśnie przed takim oddziaływaniem chroni ta muzyka.

Bardziej doświadczony planarny bard potrafi swoją melodią zakłócić działanie portalu lub innego planarnego przejścia. Dzięki swojej muzyce lub melodii jest w stanie zmienić punkt docelowy do jakiego wiedzie dany portal na inny, ale tylko taki z jakiego korzystał bard w ciągu ostatniego miesiąca. Przejście od strony barda prowadzi do nowego miejsca, lecz stare miejsce docelowe portalu nadal prowadzi do miejsce aktualnego przebywania barda. Efekt trwa dopóki bard gra, oraz kilka chwil po tym.

Ostatnią zdolnością jaką zyskuje planarny bard jest umiejętność wydarcia dzięki muzyce w osnowie rzeczywistości przejścia do innego planu. Trwa to kilka długich chwil, lecz jeśli śmiałek będzie miał przejście będzie mógł stworzyć chwilowe przejście do innej sfery.

Celtycki bard[edytuj | edytuj kod]

W celtyckich warunkach bard jest duchownym, który łączy kilka cech kapłana oraz oryginalnego barda. Nie są tak militarnie wszechstronni jak podstawowy bard. Posiadaja mniejszy autorytet oraz słabszą magię objawień niż druidzi. Są jednak bardziej tolerowani przez nie-celtyckich najeźdźców, nie-ludzi a także posiadają szerszy dostęp do wiedzy oraz klątw (tak do ich nakładania jak i ich zdejmowania). Celtycki bard może posiąść zdolności magii czarodziejów o ile jest spokrewniony z Sidhe.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.