Sferopedia
Advertisement
Barber 3e

Balwierz

W Krainie Przeznaczenia, balwierz tradycyjnie jest uzdrowicielem, stajennym i znacznie więcej. Mistrz gawędzenia i plotkowanie, stroi i czyści swoich klientów podczas zbierania wszelkiego rodzaju informacji. Czasami subtelny, a czasami krzykliwy, balwierz jest bez wątpienia prawdziwym artystą. Jest uzdolnionym uzdrowicielem i alchemikiem, zdolnym nawarzyć aromatyczną wodę kolońską i zabójcze trucizny. Balwierze są znani z bycia bliskimi zarówno rodzinie królewskiej i chłopstwu, a ich bliski kontakt z tymi u władzy sprawia że zazdrości im wielu.

Ścieżka balwierza wydaje się być najatrakcyjniejsza dla bardów i łotrzyków, jako że często skupiają się na niezbędnych zdolnościach społecznych. Więcej niż garstka skrytobójców również podjęła brzytwę, i balwierzy od czasu do czasu zwracają się również do handlu krwią. Mimo wszystko, kto byłby w lepszej pozycji by podciąć gardło szlachcica lub kupca niż goląca go osoba? Zaklinacze i czarodzieje rzadko podążają tą ścieżką, jako że nie wnosi niczego do udoskonalenia ich zdolności czarowania.

Balwierze najczęściej są spotykani podczas prowadzenia swojej własnej wymiany. Mogą służyć jako źródło informacji lub jako szpiedzy dla opozycji. Sporadycznie pokazują się jako mózgi plugawych lub słusznych intryg w Krainie Przeznaczenia.

Źródła[]

  • Dragon Magazine #321
Advertisement