Advertisement
3ff868d13332d5b6c4842ba0491a4bd9.jpg
Balor w piątej edycji D&D

Balory są najpotężniejszymi i najstraszliwszymi spośród prawdziwych tanar'ri. To oni są główną siłą demonów zaangażowaną w Wojnę Krwi. Oni też odczuwają najwyższą rozkosz obserwując cierpienie innych.

Z wyglądu są ogromnymi, odrażającymi humanoidami o ciemnoczerwonej skórze. Mają wielkie skrzydła, pozwalające im latać z niezwykłą prędkością i zwinnością; długie zakrzywione pazury i wystające kły, ociekające jadem. Każdy balor wyposażony jest w miecz migobłystny i bicz o kilku końcówkach a jego ciało otaczają płomienie. Balory komunikują się telepatycznie. Wiadomo o istnieniu przynajmniej dwudziestu czterech tego typu istot. Przemierzają oni Otchłań, zbierając armie i kierując je na pola bitwy z baatezu. Często oferują swe usługi śmiertelnikom z Planu Materialnego w zamian za oddawanie im czci. Dzięki temu w Otchłani gromadzi się więcej mocy magicznej do użycia w Wojnie Krwi.

Można powiedzieć, że balory są siłą napędową Otchłani, stojąc za wszystkimi działaniami w Wojnie Krwi oraz nadzorując powstawanie nowych broni i istot na jej potrzeby.

Pierwszych sześć balorów nosiło imiona Alzoll, Errtu, Ndulu, Wendonai, Ter-soth, oraz Balor - najpotężniejszy z nich wszystkich, od którego balory noszą nazwę. Obecnym władcą wszystkich balorów jest Kardum, panujący nad Szóstym Stosem; 21-szą warstwą Otchłani.

Źródła

  • Monster Manual II (1983; 1e)
  • Planescape Monstrous Compendium Appendix I
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.