FANDOM


4d5a1c11ec72802a32bb7de8de3a1882

Azer

Azer

Azer

Dajcie mi setkę azerskich niewolników, a będę mógł wykuć imperium, które sprawi że zadrżą bogowie.

- Arakses Al-Saqar
ifrycki pasza

Azerowie (ang. Azer) to krasnoludy z Planu Żywiołu Ognia. Skóra tych istot jest metaliczna i ma barwę mosiądzu. Nie mają włosów, a koronę z płomieni otaczającą głowę. Noszą kilty z mosiądzu, brązu lub miedzi.

Azerowie mówią płomiennym oraz wspólnym.

Azerowie używają w walce włóczni o szerokich grotach lub świetnej jakości młotów. Gdy są nieuzbrojeni, starają się doprowadzić do zwarcia. Nie noszą pancerzy, bowiem ich twarda skóra zapewnia znaczną ochronę.

Stworzenia te nie należą do przyjaznych, a na dodatek są małomówne. Mimo to rzadko prowokują walki, chyba że chcą pozbawić wroga klejnotów, które uwielbiają. Jeśli coś im grozi, walczą na śmierć i życie, choć wiedzą, iż czasem lepiej dobrowolnie się poddać.

Azer02

Azer z drugiej edycji

Społeczeństwo azerów jest zhierarchizowane - każdy jego członek ma określone miejsce i rolę do odegrania. Państwo zawsze jest ważniejsze od jednostki. Szlachta azerów dzierży władzę absolutną, a na dodatek posiada znaczną siłę.

Te krasnoludy na swym ojczystym planie żyją w fortecach z brązu. Rzadko odwiedzają inne plany, gdzie zbierają klejnoty. Nienawidzą ifrytów, z którymi toczą odwieczną wojnę o ziemie oraz niewolników.

Jednym z bardziej znanych przywódców azerów jest Shanmakeen. Królem tej rasy jest Amaimon. Azerowie wyznają boga Kaelthiere.

Ich największym miastem na Planie Ognia jest Tygiel.

Źródła Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.