Sferopedia
Advertisement
E710d9607eb81d93d995996adc43b3f58da794ab

Avangion

Avangion

Ewolucja formy avangiona

Avangion - druga możliwa droga ewolucji czarodzieja w systemie Dark Sun. Światło nadziei na lepsze czasy w Athasie, najpotężniejsze dobre istoty tego świata. Niestety, ale w pełni rozwinięte formy jeszcze nie zaistniały.

Drogą avagniona może podążyć jedynie dobry dwuklasowiec[1] ochromanta-psionik. Po wyborze tej ścieżki osobnik uzyskuje możliwość przyjęcia postaci avagniona, która to rozwija się wraz z czasem. Na wczesnych etapach postać ta fizycznie niezbyt się różni od postaci pierwotnej, wykształcają się tylko mało funkcjonalne skrzydła. Wraz z rozwojem oryginalne ciało karłowacieje, skrzydła zaś potężnie rozrastają. Na punkcie niefizycznym rozwijają się zdolności umysłowe, magiczne oraz psioniczne. Otacza się także magiczną aurą, która rozświetla postać o strefę oddziaływania. Na niskich poziomach rozwoju ona daje ochronę przed złymi czarami, oraz zdejmuje niektóre negatywne efekty magiczne. Z czasem uzyskuje też inne moce tj. ranienie złych istot, niewrażliwość na magię przeciwników.

Avangioni oraz smoki są dla siebie arcywrogami. Szukają i walczą ze sobą kiedy tylko mogą. Starcia tych potężnych stworzeń są prowadzone z pełną zaciekłością i bezwzględnością. Często kończy się to patem. Avangioni unikają fizycznej walki, z tego powodu, że ich ciała karłowacieją.

Mag na wyższych stadiach rozwoju w avagiona jest właściwie nieśmiertelny. Po zniszczeniu fizycznej powłoki jest w stanie samą siłą woli odbudować swoje ciało.

Źródła[]

Przypisy[]

  1. Dwuklasowiec w pojęciu a'DnD
Advertisement