Sferopedia
Advertisement
Athas dragon

Athasiański smok

Smok Tyru jest stworzeniem którego obawiają się wszyscy Athasiańczyków. Gadzią bestią która pozostawia za sobą śmierć i zniszczenie, każdego toku odwiedza miasta-państwa, roszcząc sobie opłatę z tysiąca żyć by zasilić swoje potężne czary. Podczas gdy legendy mówią o jedynie jednym Smoku, w rzeczywistości Athas posiada kilku potężnych złoczyńców przechodzących - lub usiłujących przejść - metamorfozę która kulminuje się w smokostwie.

Athasiańskie smoki są czarownikami wtajemniczeń i psionicznymi manifestującymi. Większość znanych smoków jest wieloklasowa jako czarodzieje/psioni, podczas gdy inni żyją jako psychowojownicy. Nie jest nietypowym dla Athasiańskiego smoka posiadać rozwój w innych klasach, które udoskonalają jego już imponujące zdolności mentalne. Najszybsza ścieżka do smokostwa obejmuje obranie rozwoju w klasie prestiżowej cerebremanty.

Potężne byty, które spiskują i pracują by osiągnąć więcej mocy, istniejące Athasiańskie smoki fanatycznie strzegą swoich pozycji, a nowobogackie, raczkujące smoki rzadko ryzykują przyciągnięcia ich gniewu. Sporadycznie, Athasiański smok manipuluje poszukiwaczami przygód by spełnić swoje cele, lub czasami robi tak po prostu by się zabawić.

Większość Królów-Czarodziejów podąża tą ścieżką, choć jedynie Borys z Ebe osiągnął pełną transformację i obecnie nazywany jest Smokiem Tyru.

Źródła[]

  • Dark Sun Dragon Kings
  • Dragon Magazine #339
Advertisement