FANDOM


 
(Nie pokazano 1 wersji utworzonej przez jednego użytkownika)
Linia 1: Linia 1:
 
[[Plik:Anauroch.jpg|thumb|300px]]
 
[[Plik:Anauroch.jpg|thumb|300px]]
'''Anauroch''' zwane '''Wielkim Morzem Piasku''' (and. ''Great Sand Sea'') oraz '''Wielką Pustynią''' (ang. ''Great Desert'') jest pustynią w północnej części [[Faerûn]]u.
+
'''Anauroch''' (czy. A-nor-ach) to jałowe pustkowie, dzielące północny [[Faerûn]] na wschodnią i zachodnią część. Znane jest także pod mianem Wielkiej Pustyni lub Wielkiego Morza Piasku. Ponad piętnaście stuleci temu pochłonęło starożytne imperium [[Netheril]], a potem bogate królestwa, które powstały na jego gruzach. Pokolenie za pokoleniem pustynia rozrastała się, niszcząc kolejne krainy i przeganiając potwory coraz dalej. Anauroch to największa z pustyń Faerûnu, ale mimo to nie jest wyludniona. Jej bezmiar przemierzają szlachetni barbarzyńcy - nomadowie zwani Beduinami. Garnizony i patrole [[Zhentarimowie|Zhentarimów]] zajmują szereg oaz wzdłuż Czarnej Drogi - kupieckiego szlaku wijącego się na zachód od ruin Doliny Teshen aż do Llorkh pod ścianą Gór Szarego Płaszcza. W końcu - co najważniejsze - na obszarze zwanym niegdyś Mielizną Pragnienia powstało Imierium Cieni. [[Pomrok]] - netherilskie miasto, które uniknęło smutnego losu, uciekając na [[Plan Cieni]] - nie tak dawno powróciło do Faerûnu, a jego władcy przyglądają się uważnie aktualnemu kształtowi świata, rozważając, jakie kroki przedsięwziąć i na jakie podboje się odważyć.
 
Dawno temu na tej ziemi istniało imperium [[Netheril]].
 
   
  +
==Źródła==
  +
*[[Zapomniane Krainy: Opis Świata]]
 
[[Kategoria:Toril]]
 
[[Kategoria:Toril]]

Aktualna wersja na dzień 08:27, wrz 15, 2019

Anauroch

Anauroch (czy. A-nor-ach) to jałowe pustkowie, dzielące północny Faerûn na wschodnią i zachodnią część. Znane jest także pod mianem Wielkiej Pustyni lub Wielkiego Morza Piasku. Ponad piętnaście stuleci temu pochłonęło starożytne imperium Netheril, a potem bogate królestwa, które powstały na jego gruzach. Pokolenie za pokoleniem pustynia rozrastała się, niszcząc kolejne krainy i przeganiając potwory coraz dalej. Anauroch to największa z pustyń Faerûnu, ale mimo to nie jest wyludniona. Jej bezmiar przemierzają szlachetni barbarzyńcy - nomadowie zwani Beduinami. Garnizony i patrole Zhentarimów zajmują szereg oaz wzdłuż Czarnej Drogi - kupieckiego szlaku wijącego się na zachód od ruin Doliny Teshen aż do Llorkh pod ścianą Gór Szarego Płaszcza. W końcu - co najważniejsze - na obszarze zwanym niegdyś Mielizną Pragnienia powstało Imierium Cieni. Pomrok - netherilskie miasto, które uniknęło smutnego losu, uciekając na Plan Cieni - nie tak dawno powróciło do Faerûnu, a jego władcy przyglądają się uważnie aktualnemu kształtowi świata, rozważając, jakie kroki przedsięwziąć i na jakie podboje się odważyć.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.