FANDOM


Czar ten wznieca mentalny lub słyszalny alarm za każdym razem, gdy istota rozmiaru malutkiego lub większa wkroczy na chroniony teren bądź też dotknie jego granicy. Stworzenie, które wypowie hasło (ustalane w chwili rzucania zaklęcia) nie uruchomi alarmu. Ty decydujesz w chwili rzucania czaru, czy alarm będzie miał postać mentalną, czy słyszalną.

  • Alarm mentalny: Ta wersja czaru ostrzega ciebie (i tylko ciebie), dopóki przebywasz w promieniu 1,5 kilometra od chronionego obszaru. Odczuwasz mentalne, pojedyncze “dzyń”, które budzi cię z normalnego snu, ale w żaden sposób nie wpływa na koncentrację. Zaklęcie cisza nie ma wpływu na tę wersję alarmu.
  • Alarm słyszalny: W tej postaci czar tworzy dźwięk dzwoneczka, który dobrze słyszą wszyscy

w promieniu 18 metrów od chronionego obszaru. Każde drzwi blokujące rozchodzenie się dźwięków zmniejszają wspomniany dystans o 3 metry, a każda materialna ściana o 6 metrów. W całkowitej ciszy dzwonienie słychać słabo nawet w odległości 54 metrów. Dźwięk brzmi przez rundę. Istoty znajdujące się na obszarze działania zaklęcia cisza jednak go nie słyszą. Stworzenia eteryczne i astralne nie uruchamiają alarmu. Można sprawić, by alarm miał charakter permanentny, wykorzystując do tego celu zaklęcie utrwalenie.

ŹródłaEdytuj

  • Podręcznik Gracza
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.