FANDOM


Agathinion
Agathinon

Agathinon

Agathinony (ang. agathinon), to należący do grupy aasimonów anielscy wojownicy, z wyglądu przypominający elfy o opalizującej, świetlistej skórze i błyszczących oczach. Przy pomocy telepatii są w stanie porozumiewać się w każdym istniejącym języku. Są potężnymi magami, poza tym potrafią przybrać dowolną formę i kształt, uzyskując bojowe umiejętności istoty, w którą polimorfują (na przykład oddech smoka). Są odporni na magię śmierci i zgubne działanie Energii Pozytywnej.

Agathinony wchodzą w skład elitarnych awangardowych jednostek niebiańskich armii. Najczęściej formują grupy liczące około stu wojowników, walczących zwykle w humanoidalnej formie. W szczególnych okolicznościach przeobrażają się w potężne istoty, na przykład pegazy lub smoki. Nie znają strachu, często nie oddając pola nawet kosztem życia.

Niekiedy agathinony wykonują samodzielne misje na Planie Materialnym, wspomagając śmiertelników w walce ze złem. Zadania te zlecają im niebiańscy Wysłannicy lub, w sprawach wielkiej wagi, same bóstwa. Poza Celestią najczęściej przyjmują postać człowieka lub innej istoty, lecz zdarza im się też polimorfować w magiczny przedmiot bądź broń. Agathinony są z charakteru poważne, surowe i nieustępliwe. Są całkowicie oddane swej idei krzewienia tego, co słuszne.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.