FANDOM


98667

Śluz krwawego ognia wzmocniony do wersji plagi

Śluz krwawego ognia (ang. bloodfire ooze) to bezbożny rezultat mieszania ogromnych ilości krwi niewinnych z juchą czartów. Otaczają go płomienie i intensywne ciepło.

"Ta paskudna kałuża krwi regularnie pokazuje twarze wkrzywione w udręce. Wrze i kipi jak gotowana, śmierdzi siarką i wysuwa ku tobie krwawą nibynóżkę."

OpisEdytuj

Śluzy krwawego ognia przychodzą na świat tylko poprzez szalone rytuały, które nie mają miejsca w normalnym świecie. Gdy zostanie powołany do życia, od razu bezmyślnie rzuca się na najbliższe stworzenie jako na posiłek.

Przypomina on wielką, żywą masę wrzącej krwi. Gdy się porusza, twarze udręczonych dusz wyskakują na jego powierzchni, tylko by zostać wciągniętymi po krótkiej chwili. Pasemka siarkowego dymu wydobywają się z jego ciała. Duże osobniki mierzą ponad cztery i pół metra, przy wadze ponad trzech ton - jednak widywane są większe osobniki.

Im więcej krwi ta istota skonsumuje, tym większa urośnie; krew dobrych z natury istot zapewnia najlepsze odżywianie. Ogromne i większe śluzy wymagają krwi setek istot do wytworzenia.

Spotkać je można w plugawych świątyniach, posiadłościach złych magów, oraz na terytoriach potężnych ognistych istot. Przemierzają z reguły podziemia, ale niektóre radzą też sobie na powierzchni - jednak ogień który tworzą szybko zwraca uwagę. Śluzy krwawego ognia na ogół spoczywają w wielkich kotłach gdzie dostały życie lub czyhają ukryte w płytkich dziurach.

Plaga krwawego ogniaEdytuj

Iście wypaczeni (lub pozaplanarni) twórcy formują czasem śluzy krwawego ognia w coś jeszcze bardziej obcego i okropnego. Plaga krwawego ognia (ang. blighted bloodfire) powstaje z przemiany takiego śluzu w istotę pseudonaturalną i zarazem entropiczną. Oprócz zwykłych właściwości śluzu krwawego ognia, owe monstrum wywołuje wokół siebie aurę negatywnej energii wykańczającej żywe byty (którą potrafi dezaktywować), może wstawać do pionu i strzelać promieniem negatywnej energii. Cechuje się też większą odpornością na niesprzyjające środowisko.

WłaściwościEdytuj

Jako bezmyślne kreatury, śluzy krwawego ognia nie stosują żadnej innej taktyki poza "przytłocz" i "spal". Inteligentne istoty zwykle tworzą je, by służyły jako wartownicy i usprawniały ich magiczne zdolności. Nikczemni przywoływacze szczególnie cenią te śluzy, bo te swą aurą wzmacniają rzucane w pobliżu ogniste zaklęcia. Oprócz tego różne pozaplanarne, obeznane w magii ognia istoty szukają okazji do wytworzenia takiego.

Jego cielsko wytwarza ogromne ciepło. Cokolwiek się z nim zetknie, może zostać poparzone lub nawet uszkodzone od nadmiaru gorąca. Oprócz tego potrafią wyemitować wokół siebie ognisty wybuch.

W KrainachEdytuj

Śluzy krwawego ognia są najbardziej powszechne w Thay. Czerwoni Czarodzieje kreują je, by strzegły laboriatoriów, świątyń i innych ważnych lokacji.

ŹródłaEdytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.