Sferopedia
Advertisement

Łotrzyk

Łotrzyk

Epicki łotrzyk

Łotrzyk (ang. rouge) to klasa podstawowa opierająca się na zręczności. Dysponuje wieloma atutami i umiejętnościami, które pomagają mu przechylić szale zwycięstwa w walce na swoją stronę. Najbardziej znane to atak z zaskoczenia, zadający dodatkowe obrażenia (wzrastające wraz z poziomem) w określonej sytuacji (cios w plecy, pierwszy cios po wyjściu z ukrycia), kradzież kieszonkowa, czy zastawienie pułapki.

Epicki łotrzyk[]

Epicki łotrzyk to oszust, naciągacz, złodziej, wykrywacz pułapek i gawędziarz przy okazji. Jego umiejętności obrosły legendą, a opowieści o jego czynach, których dokonał, powoli stają się mitami. Jeśli przysłuchasz się historią, które snuje, okaże się, iż jest w stanie dokonać dosłownie wszystkiego.

Planarny łotrzyk[]

Jedyną rzeczą bardziej nieprzewidywalną i zróżnicowaną niż intencje łotrzyka są nieskończone płaszczyzny rzeczywistości. Nie ma znaczenia co łotrzyk chce zrobić, nie ma znaczenia jakie skarby, wiedzę czy doświadczenia chce znaleźć, wszystko to jest możliwe do znalezienia gdzieś pośród planów. Łotrzyk spędzający całe życie pośród niezwykłych światów i przekraczający najróżniejsze bariery zyskuje unikalne spojrzenie na zasady działania wieloświata. Może nie mieć zdolności uczonych, czy instynktownego talentu do opisu świata cechującego bardów, lecz łotrzyk dysponuje czymś wybitnie bardziej użytecznym - zna luki pośród praw wieloświata i potrafi je wykorzystać na swoją korzyść.

Zdolności planarnego łotrzyka przychodzą wraz z doświadczeniem, więc zyskuje je nieco później niż np. paladyni, których moce pochodzą z boskiego źródła, a nie z własnych sił. Początkowo planarny łotrzyk wyrabia w sobie zmysł do wyczuwania różnych planarnych przejść, w pobliżu. Nie dotyczy to tylko portali, lecz również wirów żywiołów lub innych naturalnych przejść między planami. Co więcej planarny łotrzyk jest w stanie wyczuć jeśli w jego pobliżu użyto zaklęć lub zdolności naruszających granice planów (np. przywołanie potwora, teleportacja albo zmiana planów).

Bardziej doświadczony planarny łotrzyk uczy się jak w jednej chwili wślizgnąć się przez zasłonę rzeczywistości na plan eteryczny, lecz trwa to ledwie moment po którym wraca na wcześniejszy plan. Lecz nawet tak krótkie zniknięcie może być pomocne, a nawet uratować życie w beznadziejnej sytuacji. Ukoronowaniem zdolności planarnego łotrzyka jest możliwość migotania (ang. blink), dzięki czemu może przez kilka chwil może swobodnie przemieszać się między planem materialnym i eterycznym.

Źródła[]

Advertisement