FANDOM


Łakowilk

Łakowilk

Łakowilki (ang. wolfwere) to zmiennokształtne istoty o złej naturze. W swej naturalnej postaci wyglądają jak wilki, posiadają jednak zdolność zmiany postaci w ludzką. Są to brutalni zabójcy znajdujący dziką przyjemność w mordowaniu humanoidów.

Naturalna postać łakowilka nie różni się od złowieszczego wilka. Dzięki zdolności zmiany postaci może on przybrać formę dowolnego humanoida, zazwyczaj bardzo pięknego. Prawie zawsze humanoidalna forma ma płeć przeciwną do właściwej płci łakowilka.

Stworzenia te są podstępne i niebezpieczne, a wysoka inteligencja sprawia, że łatwo przychodzi im oszukiwanie i wprowadzanie w pułapki potencjalnych ofiar. Ich zwyczajową taktyką jest przemiana w humanoidalną postać i podszycie się pod wędrowca, pielgrzyma lub minstrela. Wyposażeni w instrument muzyczny, mają w zwyczaju śpiewać magiczną pieśń, która pogrąża nieświadomych niczego humanoidów w półśnie, czyniąc ich ruchy i reakcje powolnymi i niezgrabnymi. Wtedy łakowilk przyjmuje postać półwilczej hybrydy, co pozwala mu atakować posiadaną bronią (najczęściej sieczną) oraz ukąszeniem. Łakowilki są odporne na zwykłą broń, poza tą wykonaną z zimnego żelaza. Odstraszająco działa na nie tojad.

Łakowilki mają naturę samotników. Rzadko spotyka się je w większych grupach poza okresem rozrodu. Chętnie za to otaczają się wilkami lub wargami. Nienawidzą natomiast (z wzajemnością) wilkołaków.

Zobacz teżEdytuj

Źródła Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.